Вівторок, 20.03.2018, 03:43
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Школи району
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Листопад » 23 » ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА
18:08
ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА

ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА

СЕРЕД ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

в опорному навчальному закладі

Синявський НВК «ЗНЗ І-ІІІст.- ДНЗ»

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 26 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Основні завдання акції «16 днів проти насильства»:

- привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;

- активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;

- сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.

Активно долучився до цієї акції і опорний навчальний заклад Синявський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ». Проблема жорстокості та насильства в нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою. Це пов’язано із багатьма соціально-економічними та психологічними чинниками, серед яких слід відзначити: збільшення кількості неповних сімей в результаті розлучень та виїзду батьків за кордон, відвертої неконтрольованої пропаганди насильства та агресії на відео- та телеекранах, масове відкриття комп’ютерних та ігрових залів, де підлітки можуть «втекти», «відірватися» від реальності та відчути себе героями-«вбивцями», тощо.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі Україна посідає п’яте місце в Європі за рівнем насильства серед молоді. При цьому, Конституція України визнає життя і здоров’я людини важливою соціальною цінністю. Закон України «Про загальну середню освіту» одним із головних визначає завдання захисту неповнолітніх від різних форм насильства в контексті Всесвітньої декларації прав дитини. Ці ж завдання визначені і державними стандартами середньої освіти.

Діти найбільш уразлива категорія жертв насилля внаслідок психологічної, соціальної, особистісної незрілості та залежності від дорослих, несформованості стратегій подолання стресу, малого життєвого досвіду, правової неосвіченості та багатьох інших причин.

Насильство над дітьми – широке поняття, яке включає різні види поведінки батьків та опікунів, інших родичів, учителів, вихователів, будь-яких осіб, які старші або сильніші. Жорстоке поводження з дітьми і зневага їх інтересів можуть мати різні види і форми, але їх наслідок завжди наносить: серйозну шкоду здоров’ю, розвитку і соціалізації дитини, нерідко – загрозу її життю або навіть смерті.

В навчальному закладі фахівці психологічної служби постійно проводять профілактичну роботу яка спрямована на протидію насильству в умовах навчального закладу, використовуючи при цьому різні методи діяльності.

Також на базі навчального закладу діє консультативний пункт, де всі учасники навчально-виховного процесу можуть отримати консультації практичного психолога, соціального педагога, юриста, де можна провести зустрічі з працівниками правоохоронних органів. Слід зауважити, робота з роз’яснення та вивчення чинного законодавства, міжнародних актів проводиться з урахуванням вікових, індивідуальних особливостей дітей та учнівської молоді.

Особливо посилюється ця робота в період міжнародної акції «16 днів проти насилля». Практикуються колективні форми й методи навчально-виховної роботи (міні-лекції, бесіди, диспути, усні журнали, кінолекторії та ін.) охоплюють одночасно велику кількість підлітків та молоді, сприяють створенню їхнього позитивного настрою. Проведення профілактичних заходів щодо насильства серед дітей та учнівської молоді сприяє формуванню правосвідомості та правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиває активність, самостійність, творчість, створює умови для самореалізації особистості учня. Одночасно робота з профілактики насильства проводитися з педагогічними працівниками та батьківською громадськістю. Робота з батьківською громадськістю передбачає використання як просвітницьких форм і методів роботи, так і практичних занять: батьківські збори, консультації, педагогічні консиліуми, лекції, семінари.

 

 

План заходів

з проведення щорічної акції «16 днів проти насильства»

в опорному навчальному закладі Синявський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»

 

№п/п

Назва заходу

Дата

Координатори

(ПІП, телефон)

Місце та час проведення

1.

Тестування: «Що я знаю про насильство ?»

24.11.

Кобзар А.В.

Класні кімнати

2.

Тематична лінійка:

Оголошення плану заходів.

Інформаційна хвилина «Взаємоповага основа людських стосунків»

24.11

Горбенко О.В.

Актовий зал

12.00

3.

Круглий стіл на тему: «Насилля в сім’ї як соціальна проблема»

27.11

Кобзар А.В.

Спец. служби у справах дітей та сім’ї

Мультимедійний кабінет

13.00

4.

Шкільний етап конкурсу малюнків «Діти проти насильства в сім'ї»

27.11-01.12

Шубіна Н.О.

Кабінет художньої культури

5.

Виховні години: «Що ми розуміємо під насильством»; «Сексуальне рабство та торгівля людьми на початку ХХІ століття»; «Захисти себе та близьких»; «Скривджені діти або що таке зловживання щодо дітей»

27.11-08.12

Класні керівники

Класні кімнати

За розкладом виховних годин

6

Провести Всеукраїнський урок:

«Права людини». Перегляд відеофільму «Філін»

01.12

Жданова Ю.Ю.

Мультимедійний кабінет

7

Батьківський всеобуч на тему: «Насильство над дитиною: покарання та заохочення»

Перегляд відеороликів

04.12

Горбенко О.В.

Актовий зал

13.00

 

8

Тематичні години:

- «Молодь проти насильства !»;

- « Жертви мовчання»;

- « Насильство. Види покарання»

- «Смертельні квести в соц.мережах»

- «Національна гаряча лінія. Ла Страда-Україна»

24.11-08.12

Класні керівники

Класні кімнати

9

Перегляд відео презентацій, відеороликів: «Булінг», «Як реагувати на образи»

05.12

Горбенко О.В.

Мультимедійний кабінет

10

Тренінг « Шляхи протидії торгівлі людьми» Перегляд фільму «Станція призначення життя»

06.12

Кобзар А.В.

Мультимедійний кабінет

13.00

11

Випуск шкільної газети «Ми проти жорстокого поводження з дітьми»

27.11.- 01.12

Литвин Н.А.

Учн. самовр.

Каб.учнівського самоврядування

12

Бібліотечна виставка «16 днів проти насильства».

24.11-08.12

Сова О.М.

Бібліотека

            

 

 

Переглядів: 35 | Додав: siniava | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Відвідувачів:
Лічильник відвідувань
Гаряча лінія
http://www.a-strada.org.ua/ http://www.a-strada.org.ua/
Баннери:
Текст

Copyright MyCorp © 2018 | Конструктор сайтів - uCoz